Elektronet, Bilişim ve Haberleşme sektöründe 25 yılı aşkın tecrübesiyle akıllı şehir, sanayi 4.0, dijital altyapı, finansal ve görüntüleme teknolojileri konularında faaliyet gösteren, kamu ve özel kurumlar için proje geliştirmekte olan bir teknoloji üretim firmasıdır. Yerleşik mühendis kadrosu; konularında uzman, nitelikli teknik personeli ile Ar-Ge, tasarım, üretim, bakım-onarım servisleri sunmaktadır.
Elektronet, donanım, yazılım, servis ve saha operasyon hizmetlerini kapsayan bir çözüm ağı oluşturmuştur. Ürünlerine “Yerli Malı” sertifikasyonu alarak teknoloji ürünleri için ulusal standartların oluşturulmasına katkıda bulunmakta; kamu kurumlarındaki müşterileri için hizmet kalitesini daha sürdürülebilir ve güvenilir hale getirmektedir. Özel tasarım ve üretim kabiliyetleri ile müşterilerinin taleplerine uygun sistemler tasarlayıp, saha operasyon ekiplerinin tecrübesiyle en kısa sürede son kullanıcıya ulaştırmaktadır.
Elektronet, Avrupa Birliği’nin EURAKA Ar-Ge Grubu ve TÜBİTAK TEYDEB iş birlikleri ile birçok proje geliştirmektedir. EURAKA kümesi içinde yer alan ITEA 3 Avrupa Birliği Ar-Ge Programı’nda konsorsiyum liderliği yapmaktadır. Ekip, üniversite ve sanayi iş birliğini sürdürürken, Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde yer aldığı Teknopark’ta diğer teknoloji şirketleriyle projeler geliştirmektedir.
Elektronet; Amerika Birleşik Devletleri, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Doğu Avrupa ve Türkiye pazarlarında Akıllı Şehir, Banka & Finans ve Food-Tech sektörlerinde faaliyetlerine devam ederken, uluslararası rekabet gücünü arttırmayı hedeflemektedir.

YÖNETİM KURULU

Mehmet Kaptana, Yönetim Kurulu Başkanı
Elektronet ve Elektrodeniz isimleri altında kurmuş olduğu şirketleri ile üniversite yıllarında bilişim ve haberleşme sektöründe kariyerine başlayan KAPTANA, Türk Savunma Sanayi için askeri gemilerin radar, sonar ve GPS-GYRO sistemlerinin tasarım ve üretimi projelerini gerçekleştirmiştir. 1997 yılında Bilgisayar Mühendisliği eğitimini tamamladıktan sonra Elektronet firması ile ödeme sistemleri ve sistem entegratörlüğü konusunda AR-GE çalışmalarına ağırlık vererek geliştirdiği endüstriyel tasarım ve üretim kabiliyetleri sayesinde Milli ATM, Elektronik Ücret Tahsilat Sistemleri, Altınmatik ve benzeri self-servis terminallerin üretimini gerçekleştirmiştir. 2004 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Chicago şehrinde ofis açarak uluslararası ticari çalışmalarını genişletmiştir. Elektronet Yönetim Kurulu Başkanı görevini sürdürmekte olan KAPTANA, 2009 yılı itibari ile California eyaletinde bulunan Iconn Technologies firmasına ortak olmuştur. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Can Yanyalı, İcra Kurulu Başkanı
Akademik eğitimini İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamladıktan sonra, 2004 yılında iş hayatına giren YANYALI, enerji, finansal çözümler, alt yapı ve ulaşım odaklı olarak Akıllı Endüstri sektöründe kariyerini şekillendirmiştir. 2007 yılında ABD’de California eyaleti merkezli teknoloji firması olan Iconn Technologies’in kuruluşunda görev almıştır. Iconn Technologies firması ile elektronik üretim sektöründe faaliyetlerini sürdürmekteyken Ar-Ge, üretim teknolojileri ve proje yönetim konularında uzmanlaşan YANYALI, 2008 yılında Türkiye’de yirmi yıldır bilişim ve haberleşme sektöründe faaliyet göstermekte olan Elektronet’e ortak olmuştur. Elektronet çatısı altında İcra Kurulu Başkanı olarak görevini sürdüren YANYALI, finansal teknolojiler ve dijital dönüşüm konusunda Ar-Ge çalışmalarına ağırlık vererek geliştirdiği proje yönetimi kabiliyetleri sayesinde Avrupa Birliği Komisyonu bünyesinde bulunan Eureka Programı altında uluslararası Ar-Ge projeleri yürütücülüğünü üstlenmiştir. İstanbul Sanayi Odası (İSO), İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türk Amerikan İşadamları Derneği (TABA), Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) ve Alman Ekonomi Konseyi’nde (Wirtschaftsrat Deutschland) Yönetim ve İcra Kurulu üyeliklerinin yanı sıra Amerikan Ticaret Odası bünyesinde İcra Kurulu Başkanlığı ve Savunma Sanayi Komitesi Başkanlığı’na seçilmiştir.